Odsysanie tkanki tłuszczowej

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) to zabieg modelowania sylwetki polegający na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (najczęściej z okolic ud, bioder i brzucha).

Efektem zabiegu jest wyszczuplenie i wymodelowanie partii ciała poddanych liposukcji. Liposukcja nie jest metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów, substytutem diety lub ćwiczeń fizycznych. Zabieg nie zlikwiduje zwiotczałej, zwisającej skóry lub cellulitu. Najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy pacjent ma zdrową, elastyczną skórę, ze zdolnością równego obkurczania się po operacji. 

Zabieg liposukcji polega na wprowadzeniu cienkiej kaniuli (rurki) umożliwiającej odessanie zbędnych komórek tłuszczowych. Aby wprowadzić ją pod skórę, chirurg wykonuje małe (ok. 5 mm) nacięcie skóry. Najlepsze efekty uzyska się u pacjentów charakteryzujących się normalną wagą ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w określonych miejscach, takich jak: biodra, pośladki, brzuch, uda, kolana.

Liposukcję można stosować również w przypadku ginekomastii, gdzie za przeważającą wiekszość objawu odpowiada nadmiar tkanki tłuszczowej – tzw. lipomastia. Zabieg wykonuje sie w przypadkach, kiedy nie dochodzi do efektu przewieszania się okolicy piersiowej.

Orientacyjny czas trwania zabiegu:
Rodzaj znieczulenia:
Pobyt w klinice:
Badania przed zabiegiem:
Zalecenia przed zabiegiem:
Zalecenia pooperacyjne: