Korekcja nosa

Korekcja nosa jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej, zarówno ze względów anatomicznych, technicznych, gojenia, jak i ze względów psychologicznych.

Podczas korekcji nosa można wykonać m.in. jego zmniejszenie, wyprostowanie, zwężenie, usunięcie garbu, skrócenie.
Można równiez skorygować ustawienie przegrody nosa. Uzyskuje się przez to podczas operacji nie tylko poprawe wygladu nosa ale także komfort oddychania.

Celem zabiegu jest poprawa wygladu nosa z uwazglednieniem proporcji twarzy.

Większość zabiegów korekcji nosa wykonujemy z dostępu przez otwory nosowe, metodą zamkniętą. Dzięki temu po zabiegu u naszych Pacjentów nie pozostają żadne widoczne blizny. Nosy są bardziej naturalne podczas dotykania.

Wykonujemy również operacje nosa metodą otwartą, z cięciem na słupku nosa. Konsekwencją tej metody jest blizna na skórze w miejscu cięcia.

W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie zbliżenia skrzydełek nosa. Dotychczas wykonywaliśmy to poprzez typowe nacięcia u ich podstawy, z pozostawieniem mniej lub bardziej widocznych blizn. Od kilku lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu, w zdecydowanej większości przypadków zabieg ten wykonujemy bez widocznych blizn. W takim przypadku oraz dzięki metodzie zamkniętej Pacjenci nie posiadają zewnętrznych oznak przebytej operacji nosa.

Korekcja nosa może dotyczyć tylko części chrzęstnej (dolna połowa, koniec nosa) lub też całego nosa – korekcja całkowita.

Korekcję całkowitą (osteotomię poczwórną nosa) wykonuje się najczęściej w przypadku nosa garbatego, szerokiego, krzywego lub zniekształconego np. po urazie.

Korekcja nosa w części chrzęstnej jest wykonywana najczęściej w przypadku dużego, długiego końca nosa, w celu zmniejszenie, zwężenia i skrócenia nosa. 

Orientacyjny czas trwania zabiegu:
Rodzaj znieczulenia:
Pobyt w klinice:
Badania przed zabiegiem:
Zalecenia przed zabiegiem:
Zalecenia pooperacyjne: