Korekcja ginekomastii

Mężczyźni z przerostem tkanki tłuszczowej i gruczołowej w okolicach klatki piersiowej często czują się niezręcznie i niekomfortowo. Nie jest to rzadka przypadłość i można ją leczyć.

Ginekomastię, czyli występujący u mężczyzn przerost tkanek okolic piersiowych można leczyć operacyjnie. Rozróżnia się typową ginekomastię, w której występuje przerost gruczołu piersiowego oraz lipomastię, czyli przerost tkanki tłuszczowej. Objawy zewnętrzne charakteryzują się zwiększeniem wyniosłości okolicy piersiowej, której przy dużym nasileniu towarzyszy przewieszanie się piersi (opadanie). W przypadku, kiedy przewieszanie nie występuje można wykonać odsysanie przerośniętych tkanek. Szczególnie jest to polecane w przypadku lipomastii. W pozostałych sytuacjach konieczne jest wycięcie nadmiaru tkanek, co pozostawia znacznie większe blizny w porównaniu z metodą odsysania.

Ginekomastia zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania i może być spowodowana wieloma czynnikami. Niektóre z nich to: genetyka, otyłość, stosowanie sterydów. Nieleczona ginekomastia może prowadzić do poważnych problemów natury psychicznej, takich jak depresja i obniżenie poczucie własnej wartości. 

Orientacyjny czas trwania zabiegu:
Rodzaj znieczulenia:
Pobyt w klinice:
Badania przed zabiegiem:
Zalecenia przed zabiegiem:
Zalecenia pooperacyjne: